Oferta edukacyjna

Prezentujemy Państwu ofertę edukacyjną Muzealnej Zagrody Albrechta w Swołowie.

Opracowany przez nas program przewidziany jest dla odbiorców w różnym wieku – zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych, młodzieży gimnazjalnej jak i szkół średnich.

Opowiadamy, pokazujemy, zdradzamy historie życia mieszkańców wsi sprzed stu laty. Prezentujemy stare narzędzia, archiwalne fotografie, zapomniane przez współczesność przedmioty, uczymy ich rozpoznawania.

Wszystkie zajęcia, jakie Państwu oferujemy to spotkania interaktywne. Staramy się, aby nasza Zagroda była miejscem przyjaznym zarówno dzieciom jak i młodzieży. Prowadzone przez nas lekcje to nie tylko teoria, ale wspólne gotowanie na starej kaflowej kuchni, wspólne tkanie,zdobienie, przygotowywanie pisanek wielkanocnych, a nawet wspólne budowanie. Uczniowie uczestniczą w obrządku zwierząt gospodarskich – owiec, koni, gęsi, kaczek, a położenie Zagrody sprawia, że podpatrzeć można, jak naprawdę toczy się dziś życie na wsi…. Dodatkową atrakcją naszych spotkań może być także ognisko oraz tradycyjny pomorski posiłek w „Gospodzie Pod Wesołym Pomorzaninem”.

Oferujemy Państwu możliwość przeprowadzenia także innych zajęć, warsztatów będących uzupełnieniem prowadzonego przez Państwa programu edukacyjnego w zakresie danego przedmiotu. Czekamy na wszelkie propozycje z zakresu etnografii, regionalizmu. Prosimy o zgłaszanie grup z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Zajęcia prowadzimy wyłącznie dla grup wcześniej zapowiedzianych.


 


Strona internetowa została wykonana dzięki funduszom Unii Europejskiej. Copyright © 2006 - 2019, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku